Kytarovka.cz=

Reference

Ukázky z ohlasů účastníků našich škol. Může tu být i tvůj názor. Samozřejmě kladný, jiný snad ani mít nemůžeš, že :-). Ale vážně, názory nám klidně napiš sem, opravdu nás zajímají.

Ukázky z dopisů účastníků našich kurzů (zkrácené)


Ahoj Petře, díky moc za super veekend s kytarou v Daňkovicích.
Dan


DSC 0257

Ahoj kytaráci a kytaračky,
Ještě jednou vám všem hrozně moc děkuju za jeden z nejkrásnějších víkendů v mém životě a těším se, že se opět někdy někde setkáme. A cvičte pilně na kytaru, já se také snažím! :-)
Daniela


tereza svecovaAhoj Petře. Opravdu moc děkuju za všechno. Tento týden mi dal hrozně moc, a to nejen po muzikantské stránce:o) Tak díky, ať se daří a brzy se někde budu těšit.
Terka Terčová
(22 let, finalistka Porty, držitelka ocenění za výrazný vokální projev, semifinalistka Superstar, účastnice kurzu na kytaru, pozn. admin.)


Ahoj Peťo a ostatní, díky za krásnou akci. Přesvědčili jste mě, že jste doopravdy moc super parta, bylo mi s Vámi dobře. Ani jsem netušila, že hrát dobře na kytaru, nemusí být taková dřina. Nelituju:-), já se to jistě také jednou naučím:-). Těším se, že se zase někdy brzy shledáme, bohužel částka na Silvestr je na mě poněkud vysoká, a tak na Vás budu alespoň myslet a doufat, že to naše společné Ahooój! nebude trvat dlouho. Pa a mnoho štěstíčka do dalších dnů. Mám Vás ráda:-)!!!
Ňaňulka (Radka Kotrbová).


Ahoj Kamarádi...
Tak sem se konečně dostala k netu... děkuju úplně všem za výtečně strávenej tejden...asi nejlíp v celejch prázdninách :) Těším se na jakýkoliv další pokračování!! Co víc říct....mějte se FAMFÁROVĚ a pište :D
Zuza


DSC 0070Ahoj všichni nadšení kytaristi, moc rád jsem se zúčastnil této akce a myslím že mluvím za všechny 3 Jihočechy (mě, Martina a bráchu), bylo to opravdu skvělé a rád se zúčastníme i dalších akci. Rád bych i na Vaše dostaveníčka, koncerty atd. Jen mě mrzí že to mám trochu z ruky. Mám nafoceno zhruba 80 fotek - trochu je protřídím a kdo bude chtít tomu je pošlu.
Přeji Vám hezký den.
Milan


DSC05398Ahoj lidičky,
móóóc se mi po všech stýská. Pro mě ten týden znamenal takový krásný výlet na Měsíc. Tolik krásného a nepoznaného jsem v tomto týdnu našla a to jak po té stránce hudební tak i lidské. Chci moc poděkovat našim taťkům. Petře a Zdenku máte můj velký obdiv a můj velký dík.
Jana Bubnová


Ahoj Petře,
Moc se mi s vámi všemi líbilo a jsem určitě PRO víkendovku a to nejspíš pro listopadový termín – a to hned z několika důvodů: Měsíc je blízko novu (21.11.) a vychází až kolem půl páté ráno, zato už před půlnocí vychází Saturn (a opravdu má ty prstence a jsou vidět!!), úplná tma je už od půl osmé a skoro celou noc se dají pozorovat krásy zimní oblohy – zejména velká mlhovina v Orionu (M42) je opravdu žrádlo…
Petr


P8040095Zdravím všechny Bakaláře!!!
Děkuju za bezvadný týden, za zábavu, výbornou muziku, za všechny countryfórky atd. atd. atd. budu na to rád vzpomínat a pokud dojde k nějaké víkendové kytarovce a budu mít volno, tak Vás rád uvidím :-)
Děkuju taky profesuře za pedagogické i jiné vedení :-) Mějte se a přeju krásnej zbytek léta!!!!!
Petr, Brno


IMG 3149Ahojky Peťo,
chtěla jsem tobě a Zdeňkovi poděkovat zase za krásný týden. Pro mě to byl odpočinek po opravdu špatném roce. Přemýšlela jsem, kam bych mohla utéct a odpočinout si a LKŠ jsem brala jako jistotu. Sice vrátit se zpátky bylo a je pořád těžké, ale stálo to za to!! A kdybych věděla, že ti neudělám ostudu, když pojedu zase za rok, tak to udělám. Ale vím, že zase nebudu mít čas hrát, tak by to dopadlo jak letos. Žádná razantní změna:) Ale už jsem si zase některé věci spojila dohromady víc než loni:) Tak ještě jednou díky!
Děkuju, Peťa H.


P8010044Ahojky lidičky zlatý... tak teď sedím doma s kytarou čtu si maily, a je mi smutno... bez vás to není ono... chybí mi ten pocit, kdy všichni pustí svoje komba na plno a hrajou si co je napadne... chybí mi country vtípky, „dědfolk“ a ty večery s váma všema... musíme udělat nějaký sraz nebo se z toho zblázním...
Zdenda


P1020394Hmm, to je hezký, mně se totiž styska taakyyy :'( Já dneska v tom tichu asi neusnu :'( Každopádně musíme udělat nějaký sraz....
Dobrouu, Magda


Čau všichni
Taky jsem přijel domů a první co jsem udělal, tak jsem rozbalil kytaru, ale sám to prostě není ono ;-) chybí mi takový ten správný hluk, kdy každý hraje, co se mu zamane. Každopádně bych se s Váma zase rád někdy setkal, už třeba za rok.
Váš Kuba


photo0252 vyrLIDIŠKY!!!!!! POMOC!!! jsem doma dvě hodiny a už se mi po vás všech strašně moc stýská... S kým jsem se nestihla rozloučit, tak se mějte krásssně a buďte pořád veselí a usměvaví. Jen doufám, že se s vámi ještě někdy uvidím.
Byl to geniální týden, bylo mi s vámi krásně.........................jako sviňa...
IFča :-))


Ahoj Petře,
ještě jednou diky za skvělý týden kytarové školy. Zatím mě to drží a hraju každý den. Ale jde do pomalu, jelikož mezi hraním musím chodit do práce atd. :-). Trénujeme i mimo region a pravidelně se scházíme se Štěpánkou z Bouzova.
Díky
Luděk z „pražské pětky“


nocni krajina orez

Ahoj Petře, chtěla bych Ti poděkovat za krásný prodloužený víkend. Byla to fakt pohoda a to, jak jsme si spolu večer zahráli, si nesu v srdci a čerpám z toho ještě teď. Je to pro mě fakt splněný sen, když si můžu zahrát s někým, kdo to opravdu umí, a navíc se můžu v klidu projevit a být, kdo jsem, a hrát, co mám ráda, aniž mě někdo kritizuje nebo hodnotí, nebo musím podávat nějaké výkony či co.. Byl to pro mě svátek a opravdová psychoterapie. Možná Ti to přijde srandovní, ale pro mě to opravdu moc znamená. Dycky jsem byla přes muziku - hodně jsem poslouchala a chodila na koncerty a u nás doma se vždycky zpívalo a hrálo. Myslím, že mám něco jako cit v duši pro blues, ale ačkoliv jsem strávila mládí s partou muzikantů, nikdy nedošlo na to, abych se já sama odvážila něco nebo na něco hrát, vždycky jsem jen tak nějak přicmrndávala, zpívala nebo obdivně hleděla, takže když mi došlo, že takhle to už mít nechci a že to, co jsem tolik obdivovala, mám v sobě taky, a že chci sama hrát a sama se nějak tímto způsobem projevit, už mi bylo přes třicet. Ale i tak je to super a jsem ráda, že jsem vůbec začala a dovedlo mě to až na tvou kytarovou školu k moc fajn lidem.
Takže Ti díky. Vidíš, psychoterapeut mám být já a ono je to naopak a teď se Ti tu svěřuju.
Veronika


Ahoj Petře a všichni. Nápad „Abiturientského setkání“ se mi velmi líbí a rád se zúčastním a termín 27-30.10. je pro mě fajn. Spojit to s akustikama mně připadá taky jako dobrý nápad. Hudba je přece o setkávání...
Robert Urbánek


05Nazdar Petři-profesoři,
se zpožděním, nicméně přesto bych se rád připojil se svou silnou, kladnou zpětnou vazbou. Bylo to bezvadný týden po stránce teoretické, praktické, motivační i liquidní, který si s chutí (a žízní) rád někdy zopakuju;)
@Retr R. Neboj, četnost mých rejpavých otázek s rostoucím počtem tvých hudebně-teoretických lekcí klesá (v nekonečnu jde limitně k nule;)
@Petr K. Neboj, metronom už mám (objednanej;)
Taky díky a mějte se! Petr-rejpal.


P8021188Ahoj Petře,
taky připojuji pár řádku k těm mnoha hezkým ohlasům a musím Ti napsat, že ten týden byl opravdu skvělý. Nejenom tím, že se tam sešla parta prima lidiček a tak byla pořád sranda... A pak si myslím, že si každý z nás odnesl ať už větší či menší množství nějakých nových poznatků a to teď nemám na mysli jen hraní a hudební teorii. Ale to, jak jsi nám vysvětlil tvoření akordů a vlastně i stupnic, bylo opravdu úžasné a já to konečně pochopila :-). Je to úplně o něčem jiném, než když nás to učili v „lidušce“.
Každopádně je fajn, když se takhle dokáže sejít parta lidí, kteří jsou každý z jiného koutu, mnohdy i odlišných názorů a zájmů, kteří se nikdy předtím nesetkali, na chvíli zapomenou na starosti všedních dnů a prožijí spolu docela báječný týden :-). Jinak doufám, že se nám pak podaří uspořádat nějaký ten srázek.
Přeji krásný den
zdraví Světlana


P7310018Milý Petře,
...Především bych Ti chtěla moc a moc poděkovat za krásný a pohodový týden, který byl pro mě po všech stránkách opravdu naplňující. Konečně jsem pochopila některé věci ohledně akordů atd, které mi nikdo nebyl schopen kloudně vysvětlit nebo jsem se ostýchala zeptat profíků, kteří tomu rozuměli, protože jsem měla pocit, že obtěžuju. Děkuji Ti za to, že ses nám po celou dobu opravdu věnoval a hodně nám toho předal. Zároveň jsme měla obrovskou radost z toho, jak celý týden fungoval po stránce mezilidských vztahů a vím, že na tom máš velkou zásluhu ty a tvé opravdové, ne jen formální,laskavé vedení celé akce. Chtěla bych Ti obzvláště za tohle vyslovit velký dík a máš můj obdiv. Mám totiž docela zkušenosti z různých akcí, kde se schází více lidí - pravidelně tlumočím letní homeopatickou školu pro vzdělávání lékařů, kterou jsem také mnoho let pomáhala organizovat, byla jsem už na dvou dalších kytarových školách, tlumočím různé další kurzy, sama si dělám výcvik v psychoterapii, což rovněž obnáší někam odjet ve dvaceti lidech a týden tam nějak fungovat a musím říct, že ne vždy se dalo mluvit o hladkém průběhu a vzájemné toleranci ať už ohledně programu, ubytování či jídla... ...Dále Ti chci napsat, že bylo moc krásné, jak ses postaral o to, aby u toho dlouhého stolu, který jsi zavedl, dostal prostor k tomu se projevit a zahrát si každý z nás, takže se nikdo necítil odstrčený nebo neschopný se projevit, hrát či zpívat. Toto Tvé laskavé vedení mělo úžasný výsledek, že Ti, kteří toho třeba uměli víc, byli ochotní dát prostor i těm, kteří se třeba víc styděli a nakonec jsme mohli hrát i všichni společně, což bylo fakt dávající a krásné. Cítím, že tohle byl (aspoň pro mě) opravdu důležitý moment a chtěla bych Ti za to z celého srdce poděkovat.... ...bylo by super, kdybychom se mohli nějak dál scházet a chtěla jsem se zeptat, zda bys byl ochoten udělat třeba nějaké víkendové pokračování či další pokračující kurz na jaře či v létě.
Veronika Kreslová


29Ahoj Petře, chci Ti poděkovat (i druhému Petrovi:-) za skvělý týden. Moc se mi kurz el. kytary líbil. Přesně to splnilo mé očekávání - skvělí instruktoři, báječná parta lidí, příjemná atmosféra, skvělé jídlo.... Načerpal jsem další inspiraci a motivaci, konečně rozumím zákonitostem mezi stupnicemi a akordy. (Teď jen cvičit a cvičit:-) Po tom všem je ale ten návrat zpět do reality hodně těžký.... Pokud budou kurzy i příští rok a budu moci přijet, rád se kurzu el. kytary opět zúčastním.
Ať se Ti daří!
S pozdravem Mirek Sycha (Matematik)


P8050117Ahojky Peťulko,
chtěla bych ti touto cestou ještě jednou poděkovat za nádherný týden, který jsem prožila na kytarové škole. Zjistila jsem, že spoustu věcí jsem dělala a stále dělám špatně, ale dal jsi mi nový směr a já doufám, že to zvládnu. Bezvadná parta lidiček, co se sešla, mě dostala na kolena, a já všem těm bezvadnejm lidem i tobě chci moc a moc poděkovat bylo to naprosto báječné a jedinečné. Pokud se to podaří tak příští rok pojedu určitě zas (mám co dohánět). Tak se měj báječně, těším se na další setkání.
S pozdravem Anglánka


41Ahoj Petře, tak jsem zřejmě první, kdo už dorazil domu. Ještě jednou děkuji za krásný, poučný a hlavně pohodový týden. Měj se a doufám, že se ještě někdy uvidíme, popřípadě si zahrajem.
Ota.(21 let, účastník kurzu na kytaru)


Čau, Peťo! Teď jsem Tě viděl na ČT1. Doufám, že plánuješ na léto další LMŠ, určitě bych jel. Jinak přeju dobrou muziku (což u tebe není problém) a zdraví do Novýho roku.
Lukáš Moudrý alias Mondy
(19 let, účastník kurzu na elektrickou kytaru)


Ahoj, blbouni...
Tak, jak mi bylo na kytarovce, tak jsem se necítil již dobrých 20 let. Člověk úplně zapomene při starostech s rodinou, jaké to je vzít do ruky kytaru a zařvat si staré dobré ryvolovky. Prsty mě sice ráno bolely (no, není divu, vždyť jsem tu starou kytaru nedržel 20 let v ruce), ale stálo to zato. Akorát mi manželka od té doby nadává, že už nejsem schopný doma ani vyluxovat, jen si furt preluduji zavřený ve své pracovně.
Jura (52, účastník kurzu na kytaru)


P8041203Ahoj Peter.
Chcel by som sa Ti poďakovať za pekný týždeň , čo si pre nás – žiakov - pripravil. Cítil som sa tam výborne a rad si spomínam na spoločnosť, čo sa tam zišla . Na dievčatá, všetkých Milanov, Emila s Gabrielom, Martinu no a hlavne na Tvoje kúsky. Aj keď som išiel odtiaľ so známym sokratovským pocitom (čo sa hry na gitaru týka) „viem ze nič neviem“ , niekedy je dôležitejšie sa ocitnúť v dobrej spoločnosti.
Teda jednu veľkú chybu ten týždeň mal, a to, že prepnutie do normálneho pracovného života je teraz o to horšie.
Čo sa týka muziky a hlavne stavby akordov celkom dobre si ma zorientoval a vidím to už jasnejšie. Knižku z „Tvojho“ života som už dočítal a požičal kolegovi – pidlikáčovi, ktorého som hneď na úvod zaskočil akordom A9/4sus. Hral som sa na chytrého...
Pozdravuje a pekné leto želá
Miro Janotka (42 let, účastník kurzu na kytaru)


P1140687Petře, moc ti děkuji za skvělý týden, který jsem strávila na kytarovce. Na kytaru jsem chodila 8 let do lidušky, ale to, co jsi mě naučil za týden se do mě pokoušeli nasoukat 4 roky. Jsi fakt skvělý.
Kamila (19 let, účastnice kurzu na kytaru)


Zdravím, chtěl jsem vám všem ještě jednou poděkovat za bezva týden. Vždycky mi stačilo těch mých 10 akordů a bránil jsem se učit se další nové. Teprve na kytarovce jsem pochopil jak je to všechno snadné.
Martin „jedna“ (28 let, účastník kurzu na kytaru)


PICT1877

Na kytaru snadno a rychle?
Nevěřila jsem, ale nakonec mě o tom Petr se svými přáteli během jednoho týdne přesvědčil. Když jsem vyrazila na Letní muzikantskou školu, neuměla jsem to sladké dřevo ani chytit do ruky. To byste čučeli, jak už válím...:-))
Jarča (16, účastnice kurzu na kytaru)


Ahoj Petře,
děkujeme moc za knížky. Hned po příjezdu jsem se okamžitě dal do psaní mailu pro Tebe. A vydrželo mi to s nadpisem až dodnes! Já Ti vlastně píši každý den už skoro dva týdny. To bude tím horkem. Zajet na ty další akce mne samozřejmě hodně svádí, ale uvidím, jak se věci vyvinou. Chci Ti ale ještě napsat, že to školení mi dalo fakt hodně - víc informací jsem už v jednom bloku nemohl zpracovat. I proto si myslím, že my začátečníci jsme si odnesli nejvíc. A také bych někdy rád slyšel výsledný produkt těch vašich tvůrčích nocí! Měj se zatím fajn, těším se na setkání ! A pozdravuj ode mne prosím Márty!
Emil (39 let, účastník kurzu na kytaru)